ستاپ‌‌های پرایس اکشن به روش لنس بگز

ستاپ‌‌های پرایس اکشن به روش لنس بگز

ستاپ‌‌های پرایس اکشن به روش لنس بگز


معرفی ستاپ‌‌های پرایس اکشن به روش لنس بگز

از روش‌‌های تحلیل جهت کسب سود، پرایس اکشن لنس بگز است، در میان روش‌‌ها و سبک‌‌های پرایس اکشن موجود، پرایس اکشن لنس یکی از پرطرفدارترین این سبک هاست که با استفاده از روند قیمت‌‌ها سعی در شناسایی وضعیت بازار و روند آینده قیمت‌‌ها دارد. در ادامه‌ی این مقاله به معرفی این پرایس اکشن و نحوه کسب سود از آن می‌پردازیم. پرایس اکشن لنس بگز به عنوان یکی از روش‌‌های تحلیل تکنیکال و شاخه پرایس اکشن‌‌ها، با استفاده از روند قیمت‌‌ها سعی در شناسایی وضعیت بازار و روند آینده قیمت‌‌ها دارد.

پرایس اکشن به معنای معامله کردن با استفاده از اطلاعات واقعی و تنها بر اساس نمودار قیمت می‌باشد. در این روش از تحلیل تکنیکال، تحلیلگر از هیچ اندیکاتوری استفاده نمی‌کند و آنچه که انجام می‌دهد استفاده از یک نمودار قیمتی ساده برای انجام تحلیل هاست. به طور کلی و مختصر باید بگویم که معامله‌گر با پرایس اکشن حرکات زنده قیمت روی نمودار را دیده و به اندیکاتور‌ها توجهی نمی‌کند. مبنای مهم در پرایس اکشن داده‌‌های خام قیمتی است که می‌توان درقالب انواع نمودار‌ها به کار برد.

ستاپ‌‌های معاملاتی لنس بگز

ستاپ‌‌های معاملاتی با شناسایی ضعف در حرکت فعلی قیمت و معامله‌گران گرفتار به دست‌ می‌آید. فرصت‌‌های معاملاتی در محدوده سطوح حمایت و مقاومت در تایم فریم معاملاتی و تایم فریم بالاتر مشخص می‌شوند. در ادامه انواع این ستاپ‌‌های معاملاتی را معرفی می‌کنیم:

ستاپ تست حمایت و مقاومت (TST):

حمایت و مقاومت مناطقی بر روی نمودار هستند که موانعی بر حرکت قیمت ایجاد می‌کنند. حمایت به عنوان کف عمل می‌کند که از حرکت رو به پایین بیشتر جلوگیری می‌کند. مقاومت به عنوان سقف عمل می‌کند که حرکت رو به بالای بیشتر را محدود می‌کند. به عبارتی دیگر ستاپ حمایت و مقاومت در شرایطی ایجاد می‌شود که قیمت نمی‌تواند از محدوده حمایت و مقاومت عبور کند و این سطوح مهم حفظ می‌شوند.

احتمال موفقیت این معامله در شرایطی بالاتر است که قیمت به مقاومت‌‌های تایم فریم بالاتر واکنش نشان دهد. در این ستاپ قیمت محدوده حمایت و مقاومت را تست می‌کند و حتی ممکن است اندکی به داخل آن‎‌ها نفوذ نماید ولی از آن نمی‌تواند عبور کند. معامله‌گرانی که دیر هنگام وارد معامله شده‌اند، با تست قیمت در محدوده مقاومت و یا حمایت، حد ضررهایشان فعال می‌شود و حرکت در جهت عکس را تقویت می‌کند

مطالعه مقاله  نمودارها و ابزار تحلیل Crystal Ball

ستاپ شکست ناموفق:

ستاپ شکست ناموفق یا BOF، قیمت یک سطح می‌تواند حمایت یا مقاومت را بشکند اما نمی‌تواند در موقعیت جدید تثبیت شده و مجدد به داخل محدوده فعلی برمی گردد. در این حالت مجدد به داخل محدوده فعلی باز می‌گردد. در این ستاپ تعدای از معامله‌گران هنگام شکست قیمت وارد معامله شده، لیکن این بازار دارای توانایی کافی برای ادامه مسیر نمی‌باشد و برای ادامه مسیر در راه شکست ضعف نشان می‌دهد. عدم توانایی ادامه مسیر سبب می‌شود، معامله‌گران ذکر شده به دام بیافتند و خروج آن‌‌ها سبب فشار بیشتر در جهت مخالف شکست خواهد شد. هدف معاملاتی در این ستاپ ورود به بازار در هنگام بازگشت قیمت به محدوده حمایت و مقاومت است.

ستاپ پولبک بعد از شکست:

در این ستاپ قیمت از یک محدوده حمایت و مقاومت عبور می‌کند، در سمت جدید قیمت پذیرش می‌شود و پولبک ضعیف در سطح جدید شکل می‌گیرد که نشان ضعف در مسیر پولبک و قدرت حرکت در مسیر جدید است. در هر عبور قیمت از سطوح حمایت و مقاومت، حرکات قیمت را با دقت بررسی می‌کنیم تا نشانه‌‌های ضعف را مشاهده نمائیم. در صورت مشاهده ضعف در شکست به دنبال فرصت معاملاتی BOF خواهیم بود و در صورت مشاهده ضعف در پولبک بعد از شکست به دنبال ستاپ معاملاتی BPB خواهیم بود. برای ورود به معامله در هر یک از ستاپ‌‌ها می‌بایست نسبت مناسب ریسک به ریوارد و تریگر ورود[خصوصا در محدوده قیمت‌‌های عمده ‌‍فروشی LWP فراهم باشد.

تعداد بسیاری از معامله‌گران، همواره تمایل دارند در خلاف روند و ابتدای روند‌های جدید وارد شوند اما زمانی که حمایت کافی از این معامله‌گران صورت نگیرد، حرکت در مسیر پولبک با ضعف همراه خواهد بود و لذا فرصت معاملاتی BOF شکست خورده و فرصت معاملاتی BPB ایجاد خواهد شد.

ستاپ پولبک ساده در روند:

ورود به معامله بعد از تحقق اصلاح در مسیر روند می‌باشد.

ستاپ پولبک پیچیده در روند:

این ستاپ ورود به معامله بعد از تحقق پولبک‌‌های پیچیده است که متشکل از چندین نوسان بوده و یا اصلاح زمانی و فرسایشی رخ می‌دهد. با مشاهده ضعف در این اصلاح پیچیده می‌توان به دنبال ستاپ معاملاتی CPB‌ بود. وقوع PB‌های ناموفق که هنوز قیمت در جهت روند حرکت نکرده، می‌تواند سبب فرصت CPB شود. ستاپ CPB فرصت‌‌های معاملاتی قوی‌تر، مطمئن‌تر و با سود بیشتری نسبت به ستاپ‌‌های PB ایجاد می‌نماید.

مطالعه مقاله  آشنایی با صندوق توسعه امید

در یک دسته‌بندی کلی پولبک‌‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند:

الف- پولبک‌‌های ساده BP

ب- پولبک‌‌های پیچیده که پولبک همراه با چند نوسان یا اصلاح زمانی طولانی مدت است.

زمانی‌که انتظار ادامه روند کنونی بازار وجود دارد، می‌توان با مشاهده ضعف در پولبک‌‌ها و اصلاح‌‌های موقت بازار به دنبال ستاپ‌‌های معاملاتی PB بود.

مهم‌ترین نکته تحلیل حرکات قیمتی و بازار این است که بازار همواره در جهت قدرت و خلاف جهت ضعف حرکت می‌کند. ما از این پولبک‌‌های ضعیف برای یافتن معامله‌گرانی که به اشتباه در خلاف جهت روند وارد شده‌اند و خروج آن‌‌ها حرکت در مسر روند اصلی را تقویت می‌کند، استفاده می‌کنیم.

تحلیل کندل به کندل حرکات قیمت کمک می‌کند تا زمان پایان پولبک‌‌ها را شناسایی کنیم. یکی از نواحی که احتمال اتمام پولبک‌‌ها را تقویت می‌کند، کف و سقف نوسان پیشین می‌باشد.

مزایای استفاده از سبک پرایس اکشن لنس بگز

مهم‌ترین مزیت پرایس اکشن لنس بگز این است که معامله را براساس واقعیت بازار‌ها و ترکیبی از شرایط مختلف نشان می‌دهد. شرایطی که برخی معاملات به سمت سود حرکت می‌کنند و برخی هم آنقدر به سمت ضرر حرکت می‌کنند که باعث خروج معامله‌گر از معامله و از بین رفتن حساب می‌شود.

هدف از تحلیل بازار در پرایس اکشن لنس بگز (lance begs)

بازار از نظر لنس بگز موجودی عاطفی است زیرا براساس تصمیمات معامله گران است. هدف از تحلیل بازار در این روش، افزایش آگاهی موقعیتی، آگاهی نسبت به موقعیت کنونی قیمت و بازار و حفظ تمرکز است. یعنی این که قیمت کجا بوده و ارزیابی نقاط ضعف و قدرت کنونی قیمت و حس کردن حرکت آتی قیمت است. قیمت کجا بوده و به کجا می‌رود. برای انجام تحلیل بازار درک وشناسایی حمایت/ مقاومت ضروری است.

استراتژی معامله گری به روش پرایس اکشن لنس بگز

در واقع پرایس اکشن لنس بگز روش کسب سود مستمر و دائم را در شناسایی محدوده‌‌‌های زمانی می‌داند که تریدر‌ها برای ر‌هایی از استرس، تصمیمات معاملاتی اتخاذ می‌کنند. چراکه براساس اعتقاد لنس قیمت در فضای ترس و طمع به حرکت در می‌آید. یعنی زمانی که یک معامله‌گر متوجه می‌شود اشتباه کرده و از معامله خارج می‌شود. بر اساس استراتژی لنس فرصت‌‌‌های اصلی در معامله در شرایط مخالف ضعف و شناسایی معامله ‌گران به دام افتاده به دست خواهد آمد.

مطالعه مقاله  رسالت سازمانی

هدف اصلی، معامله در جهت روند اصلی و مخالف ضعف در حرکات بازار است. استراتژی پرایس اکشن شناسایی روند ضعیف شده و معامله‌ گری در جهت عکس آن است.

نکته مهم؛ در این روش تریدر می‌آموزد که چگونه حرکات قیمت را در چهارچوب حمایت و مقاومت تحلیل کند و براساس آن مبنایی را برای حرکات آتی قیمت تدوین می‌کند و مبنا را با داده‌‌ها و اطلاعات مربوط به بازار که مرحله به مرحله آشکار می‌شوند، به روزرسانی می‌کند. مزیت پرایس اکشن لنس بگز نسبت به اندیکاتور‌ها در این است که معامله را براساس واقعیت بازار‌ها و ترکیبی از شرایط مختلف نشان می‌دهد

سوالات متداول:

۱. مقایسه پرایس اکشن لنس بگز با ال بروکس؟

پرایس اکشن ال بروکس نیز به مانند لنس بگز قابل استفاده برای بازار‌های مالی مختلف و همه زمان‌‌ها است. درست است که در مقایسه با دیگر پرایس اکشن‌‌ها، پرایس اکشن ال بروکس از دقت بیشتری برخوردار است و می‌توان از طریق این استراتژی تحلیل‌‌های دقیق‌تری داشت اما برخلاف پرایس اکشن لنس بگز، با استفاده از کندل‌‌ها و نمودار‌های قیمتی تحلیل انجام داده و برای انجام معامله تصمیم‌گیری می‌کند. درحالی که در روش معاملاتی پرایس اکشن لنس بگز، با شناسایی نقاط قوت و ضعف بازار جهت احتمالی روند آینده بازار تعیین خواهد شد. در این روش اعتقاد بر این است که روند آتی بازار در مسیر قدرت و عکس مسیر ضعف آن حرکت می‌کند. Lance Beggs ستاپ‌‌های معاملاتی خود را نیز براساس همین الگو طرحی کرده است.

نگارش: ساناز یوسفی

به منظور کسب اطلاعات بیشتر، مطالعه مقاله کاربرد ارز دیجیتال را به شما عزیزان پیشنهاد می نماییم.

جهت بهره مندی از تمامی خدمات طرح توجیهی با شماره 09371639243 تماس بگیرید.

مقالات تحلیل داده


Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/mbainfin/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4369

Price action steps by Lance Bags methodاستراتژیاقتصاداقتصاد داده محورامکان سنجیبازده ریسکتحلیل دادهداده کاویدیجیتال مارکتینگستاپ‌‌های پرایس اکشن به روش لنس بگز

Pid__irAuthor posts

پیشگامان توسعه بینهایت با بیش از چند دهه تجربه، متخصص در ارائه انواع طرح های توجیهی فنی- اقتصادی (امکان سنجی) با استفاده از بروز ترین نرم افزار های داده کاوی و بر پایه اقتصاد داده محور و تحلیل داده های کلان، آماده هوشمند سازی و تحلیل کسب و کارهای شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

×