آموزش کامفار (بخش 7)

آموزش نرم افزار کامفار

آموزش نرم افزار کامفار


در قسمت قبلی زیر شاخه هزینه های غیر مستقیم شرح داده شد. در ادامه تکمیل مراحل پروژه، هزینه های محصولات پروژه (تی شرت، بلوز و شلوار)، قرار دارند که برای تکمیل آنها بایستی به زیر شاخه مواد خام وارد شد که این زیر شاخه خود دارای دو زیر شاخه مواد خام «الف» و «ب» می باشد.

هزینه های محصولات پروژه:

بنابراین در زیر شاخه مواد خام «الف»، طبق تصویر زیر مشاهده می گردد که گزینه «خارجی» با واحد پولی «دلار» فعال شده و مقدار و حجم و سایر موارد نیز با توجه به اطلاعات موجود ثبت می گردند و در انتها پس از تکمیل تمامی فیلد های مورد نیاز، گزینه تایید انتخاب می شود.

همچنین در ادامه به همین روال مواد خام «ب» را تکمیل نموده و سپس به زیر شاخه دستمزد پرداخته می شود که طبق تصویر، اطلاعات موجود برای آن شده و در نهایت گزینه تایید انتخاب می گردد.

هزینه های بازاریابی:

پس از تکمیل زیر شاخه دستمزد، هزینه های بازاریابی ظاهر می شود که با توجه به شکل زیر و اطلاعات پروژه مورد نظر، اقدام به تکمیل این بخش نیز صورت می گیرد.

در ادامه، این روند برای سایر محصولات (بلوز و شلوار) نیز انجام می شود و پس از آن بخش برنامه فروش ظاهر می گردد که بایستی اقدام به تکمیل آن نمود.

برنامه فروش:

پس از تکمیل قسمت های قبل و اتمام فیلد های مورد نیاز در بخش هزینه های تولید، بخش برنامه فروش نمایان می گردد که همچون سایر بخش ها نیاز به تکمیل اطلاعات آن می باشد. در این پروژه، از آنجایی که محصولات مورد نظر، تی شرت، بلوز و شلوار می باشند، طبق شکل، زیر بخش هایی برای برنامه فروش وجود دارد که نشان دهنده محصولات موجود است و هر یک از آنها، دارای دو زیر شاخه صادرات و بازار داخلی می باشند.

مطالعه مقاله  تحلیل ریسک با استفاده از امید ریاضی و ضریب تغییرات

بخش صادرات تی شرت را باز نموده و با توجه به اطلاعات موجود، آن را تکمیل می نماییم. این بخش شال دو قسمت برنامه فروش و مالیات و یارانه فروش می باشد که قسمت برنامه فروش آن همانند تصویر پر می شود و همچنین در قسمت مالیات و یارانه فروش، مالیات را 6 درصد در نظر می گیریم.

بایستی به این نکته توجه داشت که در زیر شاخه صادرات، گزینه «خارجی» و واحد پولی «یورو» در نظر گرفته می شود و همچنین در زیر شاخه «بازار داخلی»، مالیات و یارانه فروش را 20 درصد در نظر گرفته و سایر فیلد ها نیز با توجه دیتا های پروژه، پر می شوند.

نکته: به این موضوع دقت کنید که در این قسمت گزینه «داخلی» و واحد پولی «ریال» فعال می گردد.

پیشگامان بی نهایت مطالعه مقاله آموزش کامفار بخش 5 را به شما عزیزان پیشنهاد می کند.

در ادامه برای زیر بخش های سایر محصولات (بلوز و شلوار) نیز به همین ترتیب ورود اطلاعات صورت می گیرد و پس از اتمام آن، بخش سرمایه در گردش، ظاهر خواهد شد.

سرمایه در گردش:

همان گونه که گفته شد، پس از تکمیل زیر بخش های موجود در بخش قبل، بخش سرمایه در گردش وجود دارد که برای تامین مالی هزینه های جاری به کار گرفته می شود. این نیاز با استفاده از افزایش بدهی های جاری در هر دوره از فاز بهره برداری، از بین می رود.

پس از وارد شدن به بخش سرمایه در گردش، در تب آن 4 قسمت زیر مشاهده می گردد:

  • موجودی کالا
  • حساب های دریافتنی
  • موجودی نقد
  • حساب های پرداختنی
مطالعه مقاله  فرصت های سرمایه گذاری

نکته: افزایش سرمایه در گردش نیازمند تامین مالی توسط یک منبع مالی می باشد.

در بخش موجودی کالا، طبق شکل زیر مشاهده می گردد که دارای روز های پوشش و ضریب گردش می باشد.

همچنین قسمت حساب های دریافتنی وجود دارند که به صورت زیر می باشد.

در ادامه روند سرمایه در گردش، «موجودی نقد» قرار دارد که با ضریب گردش 24 و روز های پوشش 15 در نظر گرفته شده است.

و سپس در انتهای آن، قسمت حساب های پرداختنی موجود می باشد که آن نیز، تکمیل می گردد و سپس در پایان گزینه تایید انتخاب می گردد و پس از تکمیل این بخش، بخش منابع تامین مالی نمایان می گردد که در بخش بعدی آموزش، شرح داده خواهد شد.

برای مطالعه مطالب مشابه، مقاله آموزش کامفار بخش 6 به شما عزیزان پیشنهاد می گردد.

جهت بهره مندی از تمامی خدمات طرح توجیهی با شماره 09371639243 تماس بگیرید.

مقالات آموزشی

آموزش کامفارآموزش نرم افزار کامفارامکان سنجیتحلیل دادهطرح توجیهیطرح کسب و کارکامفار

Pid__irAuthor posts

پیشگامان توسعه بینهایت با بیش از چند دهه تجربه، متخصص در ارائه انواع طرح های توجیهی فنی- اقتصادی (امکان سنجی) با استفاده از بروز ترین نرم افزار های داده کاوی و بر پایه اقتصاد داده محور و تحلیل داده های کلان، آماده هوشمند سازی و تحلیل کسب و کارهای شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

×